לתמיכה ו/או עזרה חייג:
טלפון: 1700-705-005לחץ לחיוג
ביקורות של לקוחות אודות סורגים


טלפונים ליצירת קשר
מבצע סורג לבטיחות ילדים
 
הכל אודות סכנת נפילת ילדים מהחלון

רקע וסיבות
נפילת ילדים מגובה נעשתה תופעה נפוצה בישראל בעיקר בקרב ילדים בגילאי 0-5. אלו הם בעלי הסיכוי הגבוה ביותר ליפול. ילדים סקרנים מטבעם, מתרוצצים בבית ומטפסים לא פעם אל אדן החלון בבית. מסת ראש הילד גדולה ממסת שאר גופו או לפחות שווה לה, ובעת הסטת הראש שאר הגוף נגרר כלפי מטה. בנפילה כזו הראש הוא גם האיבר הראשון להיפגע. לכן, אם הדירה בגובה ויש ילדים – לא מסתכנים, מתקינים אמצעי מניעת נפילת ילדים מהחלון.

עובדה מעניינת עוד יותר היא שמרבית התאונות הקשורות לנפילת ילדים מחלונות התרחשו דווקא כאשר היה מבוגר נוכח בבית.
לאחרונה נצפתה בעיה זו גם בקרב ילדים גדולים מ- 5 וקטנים מ- 10 שנים. ילדים אלו, אשר בשונה מהפעוטות גם מפתחים כושר סקרנות מסוגלים לטפס על מעקות ולהשתולל וזה מביא בלא מעט מקרים לנפילה מחלונות, אם כי בסיכוי נמוך יותר מאשר הפעוטות. בבעיה זו יש לטפל על ידי התקנת סורגים, רשתות למניעת נפילה או מגבילי פתיחת חלון שונים.

המלצות למניעת נפילות
ההמלצות הן כמובן להתקין מוצרים שיגבילו וימנעו את פתיחת החלון. ניתן להתקין מגביל פתיחת חלון, ומומלץ לכייל אותו על 10 ס"מ: הילדים יוכלו לפתוח מפתח של 10 ס"מ שכן זה הקוטר הממוצע של ראשו של ילד בגיל 0-5, ועל כן זה מספיק בשביל למנוע נפילה שלו. אפשרות נוספת היא התקנת סורגים. חשוב שלא להיעזר ברשת נגד יתושים כי היא לא מונעת נפילה. צריך להיעזר ברשת שזה הייעוד שלה.

עובדה חשובה שיש לשים לב אליה היא שסורגים עם בטן מסוכנים לבטיחות ילדים. אמנם הם עומדים בדרישות הבטיחות של התקן אשר נכתב במכון התקנים, יחד עם זאת, מדובר בתקן ישן ולא עדכני. לפי ההגדרה, המרווח בין הסורגים חייב להיות קטן מ 10 ס"מ כדי שראש של ילד לא יוכל להיכנס בין הסורגים. אצל רבים מן הילדים, בגוף צר יותר מהיקף הראש ולכן אם ילד יושב על הסורג בטן, בהחלט יכול להיווצר מצב שבו הוא משתלשל עם הגוף למטה והראש נותר תקוע. חברת סורגית, החברה המובילה כיום בישראל לסורגים לבטיחות ילדים, פועלת בנדון ופנתה למשרד הכלכלה על מנת שינחה את מכון התקנים הישראלי לשנות את התקן ולקבוע שסורגים עם בטן אינם בטיחותיים לילדים.


תמונה זו מתארת מקרה אמיתי אשר תועד בשכונת קרית השרון אשר בנתניה. במקרה זה הילד ישב על סורג בטן והשתלשל עם הגוף למטה כשהראש נעצר בין הסורגים. האב שמע את צעקות הילד ורץ מהר להחזיקו. היות והדלת היתה נעולה לא היה ניתן להיכנס לתוך הבית ולהגיש עזרה לאב ולילד. מזל גדול שמנוף אשר עבר ליד הבניין, אשר היה באזור בנייה חדש, נחלץ לעזרתם והציל את הילד. סורגים עם בטן גדולה שילד עלול לשבת עליהם אינם בטיחותיים לילדים.

אביזרי בטיחות למניעת נפילות
מגבילי פתיחת חלון - ניתן לשים את המגבילים על הקיר של החלון או על פרופיל החלון בסמוך לזגוגית ולכייל על 10 ס"מ. ניתן גם להתקין את המגביל על מסילת ההזזה של חלון ההזזה או על מרכז החלון כדי למנוע כליל פתיחה שלו אבל במקרה כזה מומלץ להשאיר לפחות חלון אחד ללא מגבלות אלו שישמש למילוט בשעת חירום.

סורגים - ניתן להתקין סורגים ייחודיים נגד נפילת ילדים. הם גם בולמי נפילה וגם דקים ועל כן קלים לניסור על ידי מחלצים כאשר יש לחלץ ילדים לכודים בדירה שנשרפת, למשל. ניתן גם להזמין סורגים שקופים מאותו החומר להטעיית פורצים. בכך תרוויחו גם אמצעי להגנה על ילדים וגם למניעת פריצה.

ניתן ללמוד, אפוא, שלהגנה על ילדים אין מוצרים "דומים" או "משלימים" כמו רשת נגד חרקים אלא רק מוצרים ייעודיים לאספקת הגנה מן הסוג הזה, אשר יש לבחור בקפידה.
Copyright © 2024 soragit.co.il. All rights reserved.

https://www.soragit.co.il/%D7%A1%D7%9B%D7%A0%D7%AA%2D%D7%A0%D7%A4%D7%99%D7%9C%D7%AA%2D%D7%99%D7%9C%D7%93%D7%99%D7%9D%2D%D7%9E%D7%97%D7%9C%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA/cc-35-0.htm

אתר זה מופעל ע"י מערכת SafeSHOP, חנות וירטואלית מבית SRV אחסון אתרים
צור קשר - דואר אלקטרוניצור קשר - דואר אלקטרוני צור קשר - טלפוןצור קשר - טלפוןמצא אותנו ב- Wazeמצא אותנו ב- Wazeפנה אלינו ב- WhatsAppפנה אלינו ב- WhatsApp
פא"י צדנלב"ש חת"ך רח"ל